TREGU NUMËR NJË NË INTERNET
Postuar : 23.08.2015, Në orën: 23:25
Kjo shpallje është shikuar: 771 herë

Titulli : URGJENT PER ARSYE MIGRIMI 3+1 KAT - E MOBILUAR -NE QENDER TE BLLOKUT TE RI

Çmimi : 150,000 €

Kategoria : Shitje: Shtëpi

Madhësia : 400m2

Dhoma Gjumi : 4

Banjo: 3+2

Mobilimi : E MOBILUAR KOMPLET

Ekstra : Nxemje Qëndrore, Kondicioner, Pushimore, Kopsht, Ballkon, Parking Privat, Shteg në Oborr, Parking Rrugor

Përshkrimi : shtepia e perfunduar ne vitin 2010 , ka ma shume se 3 vjet qe jetoj ne te . eshte shume e rregulluar dhe e kompletuar per banim pasi qe cdo centimeter i shtepise eshte i shfrytezuar . ka podrumin dhe 3 kate plus nenkulmi i cili mund te nxirren dy dhoma 4 x 4m2 ose nje sallon 8 x 4m2 . gjendet ne nje lagje shume te qete . ku nuk ka pasur kurre probleme me vjedhje apo mosmarreveshje tjera , gjendet afer marketit MERIDIAN ne bllokun e ri . eshte nje lagje e cila eshte QYTET ne vetvete ,e cila i ka kushtet qe nuk besoj qe ka ndonje lagje kerkun as ne kosove dhe as ne ballkan ,, Spitalin rajonal e ka jo ma shume se 500 m large , ambulanta ne blloke te ri eshte jo ma shume se 300 m larg . Ka shkollen fillore FEHMI AGANI qe eshte 1 minute larg shtepise , shkollen YLL MORINA poashtu eshte aq afer , si dhe shkollen MUSTAFA BAKIA e cila eshte nja 3 minuta larg . Ka shume afer edhe dy qerdhe per femije ,njera eshte jo ma shume se 100 m larg . Marketet MERIDIAN e ka 50 m larg .marketin RRONI afer 100 m larg si dhe marketin TE KENA . tregun e gjelbert i cili poashtu eshte shume ,shume afer , si dhe restaurantin BULEVARD . cak afer nja 200 m larg ka edhe zyret e IPKOS , si dhe zyret e hidrosistemit dhe te KEKUT , eshte nje qender ku per nevoja familjare apo nevoja personale ditore kerri nuk te duhet fare , per jetesen ne lagje . Podrumi eshte komplet i hapur per 80 m 2 . ku ka nje kthine e cila mund te shfrytezohet edhe si kuzhine , pasi qe instalimi u ujit dhe rrymes eshte i lene per elementet e kuzhines , ne podrum gjendet edhe bojleri qendror prej 150 litrash , maqina per larjen e rrobave dhe te eneve . KATI PERDHESE ka dyqanin prej 38 m 2 dhe nje dhome gjumi 16 m2 e cila ka banjon private , dhoma eshte e menduar dhe e lene qe te lidhet me dyqanin si form depoje apo zyre . ne dyqan mund te ndertohen shkallet per ne podrum pa shkaktu asnje problem ne konstruktin e shtepise ,dyqani mund te shfrytezohet per cdo lloje aktiviteti ,perpos automekanik ,,,, si dhe prapa shtepise mund e ndertohet garazha ose teposhtezja per me hi kerri ne podrum ,,,,,,, NE KATIN E PARE gjendet dhoma e dites ose salloni , kuhina e kompletuar me gjatesi prej 8.4 m , banjo dhe wc te cilat jane te ndara veq e veq , kuzhina ka ballkon mbrapa shtepise , si dhe salloni ka ballkon para shtepise . NE KATIN E DYTE ka tri dhoma gjumi nje banjo dhe nje wc te ndara veq e veq . dhomat e fjetjes 2 prej tyre kane ballkona te vet ,, dhe jane shkallet per ne nenkulm . SHTEPIA eshte e izoluar me stiropor 8 cm… eshte shume e rregulluar sipas projektit , dyshemeja eshte e shtruar me parket te klasit te pare , instalimet e rrymes jane te punuara ne menyre perfekte pase qe gati cdo 80 cm large ka priza rryme , ku kablla vazhduese dhe shtesat nuk nevojiten fare , dhe qe ka kushtu sa instalimi per dy shtepi , sepse aq material eshte llogaritur dhe shpenzuar … . uji eshte shume mire i punuar sistem gjakomini ( sistem kasetor ) dhe ka dy filtera poshte ne hyrje te instalimit . ka ngrohje qendrore individuale me plin , dhe me ngrohje te qytetit ., Dyert dhe dritaret jane nga druri te firmes LESNA . dhe dera kryesore eshte dere e blinduar poashtu e firmes LESNA . vetem ballkonat qe nuk i kam te perfunduar komplet .si dhe moleraj duhet se nuk kame bere hiq qe 4 vite qe jame ne shtepi ————– shtepine e kom qite ne shitje jo per mosmarreveshje apo telashe tjera po vetem per arsye MIGRIMI ,————-pasi qe kam nje shance per me ik jashte . … nje KERRE AUDI BMW 3 OSE BMW 1 OSE MERCEDES nuk prish pune dizel apo benzin ,, deri ne10000 euro me tabela te kosoves ose me dogan te paguar ,, e marre KAPAR …. e kom oferten per kompenzim ,per mi jap shtepine , ku kah ana materiale une perfitoje shume ma shume, duke llogaritur qe demolimin e shtepise e boj une dhe mbesin materiale me vlere afer 20000 euro … dhe duke e llogaritur qe nje meter katror per banesa te reja nuk oshte ma e lire se 600 euro me cmim te sodit ,,, PASI QE TEMA ESHTE E HAPUR PO NUK KEMI NAJ BO MUHABET DERI NE ATE SHKALLE PER ME ARRITE MARREVESHJE , VETEM SI TEME E KEMI BISEDU ,PASI QE KANE ARDHE TRI FIRMA NDERTIMI DHE KANE DHENE OFERTAT E TYRE ,,,DHE OSHTE TEME E HAPUR , POR UNE QE NUK PO MUJ ME PRIT NJE VIT PER NDERTIMIN DHE SHITJEN E BANESAVE , PASI QE PO ME DHIMBSET MI HUP NJE VIT KOHE PUNE , SEPSE VENDIN E PUNES E KOM TE SIGURUNE NE MIGRIM ……… NR E KONTAKTIT 044 122 551 -( VIBER- 044 582 177 ) FOTOT TJERA PER TE INTERESUARIT JU QOJ ME EMAIL PASI QE NUK PO MUJ MI qite fotot e krejt shtepise ,,,, NESE NDOKUSH GJENE BLERES PER SHTEPINE OSE ESHTE BLERES I SHTEPISE PASON SHPERBLIMI OSE ULJE E QMIMIT PREJ 10000 EUROSH !!!!!! ndersa qmimi oshte fiks nuk ka marreveshje apo pazare per qmim NJE BANESE 120 M2 OSE ME TE MADHE TE RE E PRANOJE SI KOMPENZIM , BANESA DUHET ME QENE E RE …. SHTEPIA ESHTE E REGJISTRUAR NE PROCESIN E LEGALIZIMIT ,, KU PRITET TE PERFUNDOJE NE FILLIM TE SHTATORIT ,, JO VETEM SHTEPIA IME PO E GJITHE LAGJEJA PASI QE ESHTE LAGJE E RE DHE KA NDERTIME TE LARTA

SHPALLJET TJERA